İÇEM

Kısa adı İÇEM olan İşitme Engelli Çocuklar Araştırma ve  Eğitim Merkezi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi bünyesine 1979 Yılında ilk kez işitme engelli çocuklara tam kapsamlı bir eğitim verilmek üzere kuruldu.

 

Anadolu Üniversitesi İşitme Engelli Çocuklar Eğitim Merkezi’nde işitme engelli çocuklar ile normal çocuklar birlikte eğitim görüyorlar. Çocuklar oyun saatinde çamurdan şekiller yapıyor, deniz kıyafetleri giyip kendilerince tatil oyunu oynuyorlar. İşitme seviyelerine göre özel sınıflara alınan çocuklar öğretmenleriyle karşılıklı eğitim yapıp konuşma ve duyma yetisini geliştiriyorlar. İÇEM’de müzik derslerinde de işitme engelli çocuklar kulaklarına taktıkları özel cihazlarla öğretmenleriyle birlikte şarkılar söylüyorlar. Türkiye’nin her yöresinden işitme engelli öğrenciler gelmektedir. Bu okulda işitme engelli çocuklarını okutabilmek için Eskişehir’e taşınan ailelerde var.

En önemlisi, İÇEM ülke çapında en iyi adres olarak gösteriliyor. İki yaşını aşmamış çocukların yuva eğitiminden başlayarak lise ve üniversite de dahil olmak üzere toplumla entegre edilebildikleri tek yer.

Adres
İÇEM İşitme Engelli Çocuklar Eğitim Merkezi Anadolu ÜniversitesiYunus Emre Kampusü Eskişehir

Tel:(222)3350580 Faks (222) 3355310

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: